Warning: Use of undefined constant ENDORA_WIDGET_ID1 - assumed 'ENDORA_WIDGET_ID1' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/sjiamnocna/sjiaphoto.g6.cz/web/wp-content/plugins/endora-lite/endora.php on line 15
Svíčky, aneb ať žije kreativita – Šionův web
Svíčky, aneb ať žije kreativita

Svíčky, aneb ať žije kreativita

O Vánocích se mimo tradiční „Vánoce“ snažím i něco kreativního dělat (či něco kreativně podělat 😉 ), ať už to jsou perníky, do kterých mě vždycky zapojí mamka, nebo další věci, jako výrobky z perliček, či z vosku. Je asi nutné přidat, že se zvyšující kreativitou, přímo uměrně vzniká i nepořádek, a tím se blíží moment úklidu 🙁

Tzv. „Záchvaty kreativity“ zahájila kdysi, když jsem byl malý, moje teta (sestra od mamky), když nám každý rok pravidelně vozila různé materiály (od včelího vosku, přes perličky až k rybařskému drátu). Odehrávaly se vždy u nás doma, a cílem bylo vyrobit vánoční dárky.

Letos jsme se tedy pustili do svíček, protože už jsem měl značnou zásobu nedopálených svíček od dědy, který mě jimi pravidelně zásobuje. Tedy jsme ořezali původní knoty a seškrábali zbytky vosku ze stěn plechových kelímků čajových svíček, a přidali je do zavařovacích sklenic podle barev. Měli jsme k dispozici celkem 5 barev (červenou, oranžovou, bílou, modrou – později černou :), a zelenou).

Zajímavé, že nejlepší vynálezy vznikají zcela omylem. Během práce se nám (konkrétně mně 🙂 ) úspěšně podařilo vylít část obsahu sklenky s rozpuštěným bílým voskem. Bylo opravdu štěstí, že to byl bílý vosk, protože po sloupání utuhlého vosku nenesla ani kuchyňská linka, ani varná konvice větší známky zaneřádění. Díky tomuto jsme ale přišli na bezvadnou myšlenku, na to, že se kusy utuhlého rozlitého vosku dají vložit do svíček, a vytvářejí tak zajímavé, až abstraktní obrazce na stěnách svíček. Taktéž jsem později použil zpola utuhlé voskové plátky k uchycení knotu ke dnu nádoby.

Poté, co teta odjela, podnikl jsem už jen jeden pokus o svíčky, ale změnil jsem strategii. Místo nádob na svíčky jsem z proužku papíru poskládal formu na jednoduché tvary, a na talířcích jsem do poloztuhlého vosku nalitého polévkovou lžící nastrkával knot. Vznikly tak bezvadné dárky pro ty, které jsem o Vánocích nestihl vidět. Bohužel, při výrobě tímto stylem se počítá pouze s jednoduchými tvary, které vznikají slepením papíru do kruhu a jeho ohyby, ale proti normálním kulatým formám na velké svíce má značnou výhodu, že nemusíme svíčku z formy tahat násilím, protože nám stačí pouze sloupat použitou izolepu a papír.

Napsat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.