Warning: Use of undefined constant ENDORA_WIDGET_ID1 - assumed 'ENDORA_WIDGET_ID1' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/sjiamnocna/sjiaphoto.g6.cz/web/wp-content/plugins/endora-lite/endora.php on line 15
Windows 10 vždy včas – Šionův web
Windows 10 vždy včas

Windows 10 vždy včas

Agresivní metoda „vnucování“ nových Windowsů mi docela leze na nervy. Už jen proto se z principu aktualizacím takto vynuceným bráním, jak jen to jde. Našel jsem proto na internetu způsob, jak se dá takovým velkým aktualizacím předejít. Snad zabere 🙂

Způsob podle návodu spočívá v tom, že ze systému odeberete balíček aktualizací, který přidává do systému ony otravné hlášky, že systém je připraven k upgradu, a které uživatele nutí k přeinstalaci buďto okamžitě, nebo dnes večer. Chápu snahu Microsoftu o větší zisk z prodejů aplikací, reklam ap. ale preferuji nenásilné přesvědčovací taktiky, což podle mne Microsoft už poměrně výrazně narušil.

Domnívám se, že nový systém není zase tak převratný, aby update k něčemu byl.

Mělo by tedy podle návodu stačit odebrat balíček aktualizací KB3035583, a zakázat automatické aktualizace, protože jinak se tento balíček znovu protlačí do systému.

A jak se toho zbavit? Odinstalací KB3035583, což jsem vyzkoušel, a byl jsem potěšen, že to částečně zabralo.

A proč jsem napsal, že to zabralo jen částečně? Protože Windows je nastaven tak, aby si aktualizace automaticky stáhnul a nainstaloval, takže se po druhém restartu automaticky balíček vrátí na své místo. Přepnul jsem tedy aktualizace tak, abych vždy zvolil, které aktualizace ano a které ne.

Je potřeba udělat rozhodnutí správným směrem, ať si Microsoft tak nevyskakuje. Prozatím je situace dost špatná 🙂

Napsat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.