Warning: Use of undefined constant ENDORA_WIDGET_ID1 - assumed 'ENDORA_WIDGET_ID1' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/sjiamnocna/sjiaphoto.g6.cz/web/wp-content/plugins/endora-lite/endora.php on line 15
WEDOS – Webhosting pro hračičky – Šionův web

WEDOS – Webhosting pro hračičky

V posledním víkendu, jsem byl zaměstnán přesunem Webových stránek herního portálu Gamefast.cz. Zareagoval jsem na zakázku, o přesunu dat z původního Webhostingu no-limit, na nově objednanou službu virtuálního serveru, taktéž u Wedosu. Měl jsem co dělat se zcela novými věcmi, ale byla to velmi cenná zkušenost.

WEDOS je vcelku novinkou, a je dobré říct, že svou politikou víceméně zcela novou službou. Nabízí dobrý poměr mezi cenou a tím, co dostanete – servery s dobrým připojením a hodně prostoru, jak uvádí specifikace „neomezeného“. Bohužel, nic není zadarmo, a neomezenost této kapacity je omezena na soubory, nikoliv sdílen s databází, jak by mi spíš sedělo. V základní sestavě, balíček ani ne za 400Kč na rok, obsahuje plnou výbavu – PHP, MySQL databázi, E-mailové schránky, 128MB memory_limit, neomezený prostor pro soubory, společně s omezeným prostorem (1GB) pro databázi a 5GB kapacity pro E-maily.

Virtuální servery potom pronajímá konfigurované počtem modulů (jeden modul 15GB 1GB RAM) potom za jeden modul 120Kč za měsíc. A právě s takovým jsem se setkal. Práci mi poměrně zpříjemnilo, když jsem, zjistil, že Linux systémy mají na toto zabudovanou funkci. Povedlo se mi tak připojit k serveru, a komunikovat s ním, příkazem SSH, který mi přímo umožnil vstup a ovládání skrz příkazy.

Po pár příkazech jsem hravě zvládnul upgradovat na nové verze PHP, Apache a MySQL. Nakonec však byla chyba opět mezi židlí a klávesnicí. Zapomněl jsem na fakt, že starý Debian 5, který si klient nainstaloval na VPS, je pomalejší, a ve fázi, kdy už jsem měl nahrány všechny přesouvané soubory na server, se mi zrovna dvakrát do přeinstalace nechtělo.

Tak skončil můj první pokus o seznámení se se SVN. Mrtví žádní, nuda v Brně 🙂 , ale já mám o zkušenost více 🙂

Napsat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.