Warning: Use of undefined constant ENDORA_WIDGET_ID1 - assumed 'ENDORA_WIDGET_ID1' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/sjiamnocna/sjiaphoto.g6.cz/web/wp-content/plugins/endora-lite/endora.php on line 15
Konec mraku Ubuntu One – Skončí hudba i prostor. – Šionův web
Konec mraku Ubuntu One – Skončí hudba i prostor.

Konec mraku Ubuntu One – Skončí hudba i prostor.

Během dnešní noci mi do E-mailové schránky přibyla nová zpráva: Cloudové úložiště společnosti Canonical končí. Od doby rozeslání zpráv, již není možné zakoupit na úložišti prostor a od 1. června ubyde i možnost nahrávat na úložný prostor nové soubory. Zbývající doba předplacených služeb bude patřičně rozpočtena a jejím nájemníkům vyplacena částka tomu odpovídající. Uživatelům musí stačit čtyři měsíce, ke stažení nebo přesunutí svých souborů na jiné konkurenční úložiště.

Screenshot from 2014-04-13 11:11:05

Služba Ubuntu One, která byla zcela automaticky součástí systému Ubuntu, je u konce své cesty. Canonicalu již došla trpělivost s konkurenčními službami (Google Drive, Dropbox, Mrkvosoft Cloud Hosting 🙂 ap. ), a došla k závěrečnému rozhodnutí o osudu této služby. Uživatelé již od 1. června přijdou o možnost nahrávat na „svou část“ serveru nové soubory, a do 31. července mají čas na stažení svých záloh a souborů. Od 31. července potom začne samotný proces likvidace dat. Svět tak přijde nejen o pár GB prostoru na svá data, ale i o vcelku nadějnou konkurenci obchodů s muzikou jako Itunes, Google music či našemu prostředí známější T-music. Součásti Ubuntu One budou také odstraněny z příchozího systému Ubuntu 14.04

Konkrétní zpráva, která mi dorazila do schránky říká toto:

Screenshot from 2014-04-13 11:10:08Hi,

We are writing to you to notify you that we will be shutting down the
Ubuntu One file services, effective 1 June 2014. This email gives
information about the closure and what you should expect during the
shutdown process.

As of today, it will no longer be possible to purchase storage or music
from the Ubuntu One store. The Ubuntu One file services apps in the Ubuntu,
Google, and Apple stores will be updated appropriately.

As always, your content belongs to you.  You can simply download your files
onto your PC or an external hard drive.  While the service will stop as of
1 June, you will have an additional two months (until 31 July 2014) to
collect all of your content. After that date, all remaining content will
be deleted.

If you have an active annual subscription, the unused portion of your fees
will be refunded. The refund amount will be calculated from today’s
announcement.

We know you have come to rely on Ubuntu One, and we apologise for the
inconvenience this closure may cause.  We’ve always been inspired by the
support, feedback and enthusiasm of our users and want to thank you for
the support you’ve shown for Ubuntu One. We hope that you’ll continue to
support us as together we bring a revolutionary experience to new devices.

The Ubuntu One team

Pro ty, kteří nerozumí odborné mluvě anglických společností, zpráva říká asi toto:

Dobrý den,

Píšeme, abychom Vás upozornili na plánované ukončení funkčnosti úložného prostoru Ubuntu One, k 1. červnu 2014. Tento E-mail má informovat o tom, co se bude dít během procesu ukončování funkčnosti.

Od dnešního data nebude již více možné objednat služby nebo nakoupit hudbu v obchodě Ubuntu One. Aplikace spojené s použitím Ubuntu One v systémech Ubuntu (Ubuntu 14.04, Ubuntu Touch), Google (Android) a Apple (IOS), budou aktualizovány a upraveny.

Jak je obvvyklé, váš obsah patří vám. Můžete jednoduše stáhnout vaše soubory k sobě na disk, nebo na externí úložiště. Služba bude ukončena 1. června, ale vy budete mít další 2 měsíce a stažení svých souborů, až do 31. července, kdy bude služba a její data zcela smazána.

Pokud máte aktivní předplacené služby, nepoužitá část ceny bude od dnešního upozornění vyúčtována a vyplacena zpět.

Víme, že jste spoléhali na tyto služby, a velice se omlouváme nepříjemnosti, které pro Vás uzavření způsobuje. Vždy jsme byli inspirováni podporou, zpětnou vazbou a nedšením našich uživatelů, a chceme Vám poděkovat za podporu, projevenou službě Ubuntu One. Doufáme, že budete pokračovat v podporování nás, abychom mohli přinést revoluční zážitky i do nových zařízení.

Tým Ubuntu One

Závěrem: Ubuntu One podle mého nebyl až tak příliš rozšířenou službou, a já osobně jsem se mu viditelně vyhýbal. Dovedu si ale představit, že bych jej někdy používal, ale myslím, že podobných produktů je ve světě poslední dobou dostatek, a příliš se nedivím, že to Canonical v této sféře vlivu vzdává. Dovedu si též představit poměr nákladů a příjmů na vývoj a provoz takových datových center a to, že oproti Google Drive, či Microsoftu, kteří mají své poměrně rozšířené systémy a na ně navazující služby jako Office 365 nebo Google Docs, popř. Gmail, na Canonical nezbylo příliš mnoho lidí, prahnoucích po interním Linuxovém mračnu. I tak ale svět přichází o nadějnou část své výbavy, a vřele doufám, že tato organizace zase brzy vymyslí nějaký zlepšovák.

Napsat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.