Warning: Use of undefined constant ENDORA_WIDGET_ID1 - assumed 'ENDORA_WIDGET_ID1' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/sjiamnocna/sjiaphoto.g6.cz/web/wp-content/plugins/endora-lite/endora.php on line 15
Když už retro, tak pařádně! – Šionův web
Když už retro, tak pařádně!

Když už retro, tak pařádně!

Není to dlouho, co naše škola, Gymnázium a Obchodní akademie Orlová (GOA 🙂 ) slavily (obě původní školy) své XXté narozeniny. Aby „párty“ stála za to, měli jsme slavnostní „retro“ výuku, a poté snad ještě více retro zbytek dne 🙂 . Já na to navazuji až teď, motivován tím, že na „příští“ školní akci třídy dostaly zadánu vždy nějakou hru, kterou by měly nějak ztvárnit předvést, a tak tady vytáhnu pár takových, o kterých bych nerad, aby se někam ztratily.

Pampuch

Pampuch je jedna z myslím povedených variací na Pacmana (Pokud to tedy není základem pro další americké variace 🙂 ). V první úrovni je z kostek seskládán nápis „Zoner“, což předpokládám, že znamená, že tato hra  vznikla v Zoneru (Dnes zejména grafický software). Tato hra už má nějaký ten rok, ale myslím, že má stále co říct. Nejde o modré potvory, které se bezhlavě snaží dohnat žlutého brouka v bludišti, ale o pokus o zavedení pravidel – například modré „čtverečky“ se snaží dohnat žlutý kroužek, dříve než sežere oranžové kuličky s tím, že mohou změnit směr pohybu pouze vrážením do stěn a do sebe, čímž umožňují vybudovat si vlastní strategii hry a dosahovat lepších výsledků.

Stažení zde

Atomic bomberman

Známá hra, která má dnes mnoho variant ať verze na základě Flashe pro prohlížeč nebo hry přímo pro počítač. Cílem je zlikvidovat všechny protivníky pokládanými bombami, které vybuchují do čtyř stran. Ve hře jsou bloky, jejichž odstřelením je možné uvolnit průchod a získat různá vylepšení, jako zvětšení dostřelu bomby, přehazování bomb přes zdi, více bomb, odkopávání, nemoci ap.

 

Stažení zde

Sonic the Hedgehog

O něco starší než zmíněné dvě, je videohra, kterou konkrétně dostala zadána naše třída, totiž hru ježek Sonic. Také na ni existuje mnoho zajímavých variací pro prohlížeč i počítač. Hlavní postavou je ježek Sonic [Sonik], který probíhá terénem úrovně a sbírá žlutá kolečka (koblížky, prstýnky??). Hra je v téměř původní podobě lehce nalezitelná na internetu jako prohlížečová hra, takže nebudu přikládat.

Vlak

No a jako třešnička na dortu dnešního ohlídnutí tady mám starý dobrý vlak. Musíte vysbírat všechny produkty, které se na scéně objevují, a s nimi poté zajet do otevřené brány pro vstup do další úrovně.

Stažení zde

Snad toto ohlédnutí bude dostatečné. Vynechal jsem asi hodně dalších výtvorů, za což se omlouvám všem, kterým zde chybí jejich oblíbenec. Připomenul jsem pouze pár kousků, které se mi takhle narychlo vybavily.

Napsat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.