Warning: Use of undefined constant ENDORA_WIDGET_ID1 - assumed 'ENDORA_WIDGET_ID1' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/sjiamnocna/sjiaphoto.g6.cz/web/wp-content/plugins/endora-lite/endora.php on line 15
Wordpress – pluginy, které (musíte) mít – Šionův web
WordPress – pluginy, které (musíte) mít

WordPress – pluginy, které (musíte) mít

Pokud chcete rozjet aspoň nepatrně úspěšný web, založený na systému WordPress, neobejdete se bez instalace důležitých pluginů, které vám zaručí funkčnost, a zjednoduší vám váš pravidelný úděl – ať přidávání fotogalerií, psaní článků, korekci češtiny, správu souborů nebo jen podrobné řazení článků na webu. Dnes „vypíchnu“ ty nejzajímavější, se kterými pracuji, nebo bych doporučil.

Opět zde platí „jak pro koho“ a „jak na co“, což jsou základní otázky – např. pokud jsem dobrý webdesigner, nebudu řešit stránkování archivních stránek externím pluginem, nebo pokud jsem dobrý v oblasti bezpečnosti, a napíšu si hvězdný .htaccess,který všechno vychytá, či si optimalizuji svou databáziručně sám, je zbytečné se pídit po bezpečnostním pluginu, či optimalizátoru DB.

Cache pluginy

Co by však na žádné sebelepší stránce nemělo chybět (vyjma WordPressu a šablony), je nějaký jednodušší plugin pro Cachování obsahu. Ten zachytává již vytvořené (vygenerované) stránky vašeho webu, a když přijde uživatel, podstrčí mu je s nižším zatížením na server. Problém je jen, pokud jste Designer či Programátor, protože mají takovéto pluginy v oblibě zachytávat čas, a jakákoliv změna se neprojeví, dokud není vymazána Cache paměť.

W3 Total Cache

w3_super_cacheje asi nejoblíbenější plugin, na takovéto věci, na WordPressu hojně využívaný. Umí zajistit nejen ukládání již vygenerovaných dat, ale i další věci jako např. komprese souborů, pro rychlejší načtení.

Také si nechává říkat Optimalizér výkonu webových stránek, protože je to velmi komplexní řešení – umí optimalizace databází a snaží se snížit nároky na server.

Quick Cache

quick_cacherychle a individuálně tvoří Cache, který potom posílá cílovému uživateli. Obsahuje rozličné možnosti nastavení.

Bezpečnostní pluginy

Bezpečnostní pluginy, zajišťují – jak již název napovídá – bezpečnost systému. Mohou zablokovat účet po vícečetném zadání špatného hesla, nebo můžou obstarávat bezpečnost souborů, a kontrolu před napadením viry. Mohou tak být inteligentními pomocníky např. proti DDOS, blokací jednotlivých IP adres, ze kterých přichází příliš mnoho požadavků, pomocí .htaccess, nebo proti vloupání do administrace webu.

iThemes Security (Better WP Security)

ithemes_security

je asi nejoblíbenější varianta těchto pluginů, je velmi komplexní – umí zamykat po počtu pokažených pokusů zadání hesla, blokuje nadměrné požadavky na stránku, trochu eliminuje spamery, umí hlídat zálohování webu či Cron úlohy (pravidelné, načasované). Na první pohled působí příjemně tím, že rozděluje detekované problémy pod skupiny, podle důležitosti. Má mnoho možností nastavení.

Wordfence Security

wordfenceje také velmi oblíbený plugin, pro bezpečnost, je to oproti předchozímu ale spíš taková KPZ (=Krabička Poslední Záchrany) skenuje systém na přítomnost problému, a snaží se je řešit. Umí sledovat aktivity uživatelů na stránce.

Správa Widgetů

Jsou pluginy, umožňující nastavení dodatečných parametrů pro postranní panely, či vlastně jejich „boxy“. Můžete nastavit, jak se konkrétní jeden box bude zobrazovat, a také, kdy se bude zobrazovat.

Widget logic

widget_logicje plugin, který umožňuje přidat ke každému widgetu podmínky, při kterých se bude zobrazovat. Podmínky je v základní verzi možné psát ručně, a je dobré mít jich pár v zásobě, aby se daly vhodně nakombinovat. K tomuto pluginu existuje mnoho předělávek, které přidávají možnost použití i pro normální uživatele tím, že přímo zobrazí výběr z možností, kdy widget zobrazit a kdy ne.

WP Editor Widget

wp_editor_widgetpřidává do oblasti widgetů další možnost – editor, který používáte k úpravě článků, integruje do klasického textového widgetu. Po kliknutí na textové pole se objeví elegantní okno, s plnohodnotným editorem. Po úpravě se veškeré změny vloží do widgetu. Mimo úpravu textů je zde zjednodušené i vkládání médií, takže si můžete pohrát i s přílohami 🙂

 

Myslím, že by to pro začátek mohlo být akorát. Pokud se mi podaří k tomu dokopat, v příštím díle ukážu pár pluginů, které na první pohled poznáte, že na webu jsou 🙂

Napsat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.